DEBATA: „Dawstwo narządów po nieodwracalnym zatrzymaniu krążenia: praktyka międzynarodowa i polska”

Aneta Sieradzka        22 września 2017        Komentarze (1)

Polskie Towarzystwo Bioetyczne we współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Etyki zamierza w najbliższym czasie przeprowadzić internetową debatę nad tekstem Roberta Beclera pt. „Dawstwo narządów po nieodwracalnym zatrzymaniu krążenia: praktyka międzynarodowa i polska. Zagadnienia etyczne”. Problem etycznych kontrowersji związanych z pobieraniem narządów po stwierdzeniu śmierci za pomocą kryteriów krążeniowych jest wart przedyskutowania, szczególnie wziąwszy pod uwagę, że program tego rodzaju dawstwa jest właśnie rozwijany w Polsce. Nie bez znaczenia są również regulacje prawne, wedle których od 2010 r.  w Polsce można pobierać narządy po zatrzymaniu krążenia, o czym też szerzej napiszę na blogu.

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Bioetycznego wezmę udział w przedmiotowej debacie w gronie z cenionymi etykami m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat wart uwagi i argumentów, zarówno etycznych jak i prawnych.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Kasia Październik 2, 2017 o 09:57

Temat zapowiada się niezwykle interesująco 🙂 Obowiązkowy punkt dla każdego prawnika i lekarza, który interesuje się tym zagadnieniem.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: