O blogu

O transplantacji, bo…

Blog powstał z myślą o każdym z nas, bo każdy jest potencjalnym dawcą narządów, ale też potencjalnym biorcą. Większe jest prawdopodobieństwo, że będziemy biorcą niż dawcą. Dynamiczny rozwój medycyny stwarza nam możliwości ratowania zdrowia i życia naszych bliskich, ale też tych, których nie znamy. Dlaczego z tego nie korzystać? Celem bloga jest popularyzacja oraz rozwój transplantologii.

Inspiracją do powstania bloga są moje doświadczenia wyniesione ze współpracy z Kliniką Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii UJ CM w Krakowie, liczne rozmowy ze światowej sławy chirurgami transplantologami, lekarzami, a przede wszystkim z ludźmi po przeszczepach.

Prawo transplantacyjne w Polsce jako specjalizacja nie istnieje, pomimo, iż jest uregulowane przez tzw. ustawę transplantacyjną oraz szereg innych przepisów. Prawo powinno podążać w parze wraz z rozwojem medycyny. Moim Czytelnikom przybliżam aspekty prawne w transplantologii, nie tylko tym, którzy mają dylemat czy zostać dawcą narządów, ale też lekarzom mającym wątpliwości natury prawnej z którymi i dla których pracuję.

Na blogu piszę nie tylko o kwestiach prawnych dotyczących transplantacji, ale także o akcjach społecznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju transplantacji, autorytetach ze świata medycyny transplantacyjnej, publikowanych materiałach i raportach traktujących o rozwoju transplantologii na całym świcie oraz wydarzeniach w których uczestniczę.

Prawowtransplantacji.pl to pierwsza w Polsce płaszczyzna integrująca środowisko transplantologów  z pacjentami, ich rodzinami, ale też każdym kto poszukuje aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat transplantacji narządów.