„Współpraca lekarzy i prawników staje się niezbędna”

Aneta Sieradzka        27 kwietnia 2015        2 komentarze

„Współpraca lekarzy i prawników staje się niezbędna” powiedział Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Profesor  dr hab. n. med.Przemysław Jałowiecki podczas II Śląskiej Konferencji  Medyczno-Prawnej, która odbyła się w miniony piątek w Katowicach.

Pamiętam wiele dyskusji sprzed roku, gdzie podczas pierwszej edycji Śląskiej Konferencji Medyczno – Prawnej m.in., z udziałem Profesora  Adama Maciejewskiego, który z wielkim zainteresowaniem słuchaczy omówił proces przeszczepu twarzy (wówczas bardzo medialnego i nowatorskiego zabiegu).

Już wtedy mocno podkreślano potrzebę współpracy pomiędzy prężnie rozwijającą się medycyną oraz prawem, które powinno nadążać za medycyną.

Dzisiaj, mogę powiedzieć, że coraz bardziej widoczne jest to,jak środowiska lekarskie (pielęgniarskie) chętnie współpracują z prawnikami.

Jednym z wielu przykładów współpracy na płaszczyźnie prawno-medycznej jest współpraca PRAWO w TRANSPLANTACJI.pl z czasopismem i portalem PrzypadkiMedyczne.pl i MedForMe.pl Ogólnopolskim Forum Studentów Medycyny i Lekarzy – prowadzonym przez lekarzy i dla lekarzy.

                przypadki medyczne logo                          med for me logo 22

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Katarzyna Kwiecień 30, 2015 o 21:18

Moim zdaniem taka współpraca jest niezbędna. Całe szczęście placówki medyczne oraz sami lekarze zauważają już taką potrzebę.
A na konferencję miałam jechać, ale obowiązki zawodowe nie pozwoliły…

Odpowiedz

Aneta Sieradzka Maj 4, 2015 o 10:05

Dodam, że współpraca tych środowisk rozwija się coraz lepiej – to dobrze, że lekarze potrzebują prawników bo… prawnicy też potrzebują lekarzy! 🙂
a śląska konferencja już wpisała się w mapę ważnych wydarzeń branżowych
Pozdrawiam serdecznie, Aneta

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: