Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Pomoc dla Ukrainy

O blogu

O transplantacji, bo…

Blog powstał w 2014 roku, z pasji do medycyny, w tym transplantacji. W zasadzie każdy jest potencjalnym dawcą narządów, ale też potencjalnym biorcą. Większe jest prawdopodobieństwo, że będziemy biorcą niż dawcą. Dynamiczny rozwój medycyny stwarza nam możliwości ratowania zdrowia i życia naszych bliskich, ale też tych, których nie znamy. Dlaczego z tego nie korzystać? Celem bloga jest popularyzacja oraz rozwój transplantologii. Rzetelne informowanie personelu i pacjentów. Nie tylko w obszarze stricte transplantacji, ale praw i obowiązków spoczywających na personelu medycznym, szpitalach i pacjentach, zwłaszcza w dobie zmieniających się przepisów prawa medycznego.

Prawo transplantacyjne w Polsce jako specjalizacja nie istnieje, pomimo, iż jest uregulowane przez tzw. ustawę transplantacyjną oraz szereg innych przepisów. Prawo powinno podążać w parze wraz z rozwojem medycyny. Moim Czytelnikom przybliżam aspekty prawne w transplantologii, nie tylko tym, którzy mają dylemat czy zostać dawcą narządów, ale też lekarzom mającym wątpliwości natury prawnej z którymi i dla których pracuję.

Na blogu piszę nie tylko o kwestiach prawnych dotyczących transplantacji, ale także o akcjach społecznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju transplantacji, autorytetach ze świata medycyny transplantacyjnej, publikowanych materiałach i raportach traktujących o rozwoju transplantologii na całym świcie oraz wydarzeniach w których uczestniczę.

Na blogu, znajdziesz treści z obszaru ochrony danych osobowych, czy innych dziedzin prawa, nierozłącznie związanych z medycyną.

Prawowtransplantacji.pl to pierwsza w Polsce płaszczyzna integrująca środowisko zawodów medycznych i pacjentów, którym wspólnym mianownikiem są meandry prawa.

***