Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

O Autorce

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Jestem prawniczką, nauczycielem akademickim, właścicielką kancelarii Sieradzka&Partners ,która od 2017 roku  z satysfakcją wspiera Klientów. Jestem także prezesem Fundacja AI One Health, a także członkiem społecznego zespołu ekspertów przy Prezesie Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  • Wyróżnienie POLKA XXI wieku w kategorii Zdrowie (2024)
  • Nagroda Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca, Ambasador programu TAK dla transplantacji (2023)
  • Laureatka TOP100 Women in AI w rankingu Perspektywy Women in Tech (2022)
  • Laureatka Honorowej Nagrody Fundacji im. Hanki Bożyk (2017)
  • Laureatka Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra Dziennika Gazeta Prawna i Wolters Kluwer (2016)
  •  Wyróżnienie Prawnik Pro Bono Dziennika Rzeczpospolita (2015)

Specjalizuję się w obsłudze prawnej dedykowanej podmiotom gospodarczym ze szczególnym ukierunkowaniem na sektor medyczny i farmaceutyczny oraz stowarzyszeń branżowych w związku z szeroko pojętym prawem medycznym, prawem ochrony danych osobowych, nowymi technologiami, (AI, cyber).  Dotychczas zrealizowałam wiele projektów międzynarodowych opartych na nowych technologiach  w sektorze medycznym.

  • CEO Sieradzka&Partners
  • CEO Lawfully
  • CEO Prawo w transplantacji

Prowadzę wykład Prawo sztucznej inteligencji w medycynie na kierunku Sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach  oraz wykładam ochrona danych w prawie karnym oraz ochrona danych w sektorze zdrowia na studiach podyplomowych na UMCS w Lublinie.

Redaktor merytoryczny w serwisie Biorcy życia.  Jestem autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa medycznego i ochrony danych osobowych. Jestem też autorką książki Tajemnice transplantacji, wkład do której wnieśli wybitni transplantolodzy np. Prof. Marian Zembala czy Prof. Antoni Dziatkowiak, a także współautorką kilku monografii m.in. z GIODO (2016) i Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych (2018), uczestniczką i prelegentką międzynarodowych konferencji (Praga, Londyn, Rzym, Barcelona), autorką bloga Prawo w Transplantacji, członkinią międzynarodowych gremiów naukowych.

Autorka licznych programów szkoleniowych z zakresu RODO, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, wyrobów medycznych, prawa gospodarczego,  medycznego dla administracji rządowej i samorządowej oraz  jednostek naukowych i podmiotów komercyjnych.

Drogi Czytelniku, jesteś tutaj zawsze mile widziany!

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga!

…oraz na stronę mojej Kancelarii anetasieradzka.pl

Aneta Sieradzka

***