Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Mój lekarz jest gejem.

Aneta Sieradzka14 czerwca 2020Komentarze (0)

Czerwcowy długi weekend sprawił, że wielu z nas  gdzieś się udało. Gdzieś, gdzie lubi i może bo swoboda przemieszania się po naszej planecie wciąż mocno ograniczona przez pandemię.  Niemniej w rodzimym kraju jest w czym wybierać, mamy dostęp do morza i gór, lasów i jezior. Natura wszędzie jest wdzięczna i warta swojego towarzystwa.

Stojąc w korku zaczęłam przeglądać newsy, po paru chwilach przestałam bo czytając niektóre wypowiedzi – bolą oczy. Od prostactwa i pogardy prezentowanej przez tych, którzy chcą uchodzić za ważnych. Nie piszę tu o polityce, ale to jest nieakceptowalne aby ludzie przez swoje preferencje stali się narzędziem kampanii wyborczej. I tak szybko naszły mnie refleksje. Dość proste.

Czas wracać do codzienności. Do naszych wyzwań, celów, codziennych rytuałów.

Codzienności która przytłacza. Coraz bardziej. Jest XXI wiek, a wciąż tak wielu musi walczyć i przypominać się o prawo do równości wobec prawa.

📍Jako ludzie mamy wpływ na wiele z tego co nas otacza, na jeszcze więcej wpływu nie mamy niekiedy żadnego.

📍Pochodzenie społeczne nie jest wyborem. Kolor skóry też nie jest. Nie jest wyborem orientacja seksualna. Nie wiem jak Ty, ale ja to pamiętam z lekcji w podstawówce. Między innymi.

SZACUNEK jest wyborem.

📍A teraz pomyśl chwile, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czy kardiolog robiący ci echo serca jest gejem? Albo dentysta?

📍Czy pomyślałeś przez chwile, że Twój ulubiony transplantolog nie mieszka z żoną a partnerem? Pani pielęgniarka też nie ma męża, a partnerkę? Tak jak pani/pan w urzędzie miasta, pani sprzedająca ci marchewkę na straganie czy nauczycielka Twojego dziecka?

📍Czy pomyślałeś kiedyś, że Twój przeszczepiony narząd pochodzi od osoby #LGTB

📍Wiedząc, że przeszczep uratował Ci życie, przeszkadzałoby Ci to, że nerkę od geja, przyszył Ci chirurg gej?

📍Czy wybierając lekarza, specjalistę ma znaczenie dla Ciebie to w co on wierzy, z kim mieszka, czy decydującym kryterium jest to, że trafiasz w ręce dobrego lekarza, który ratuje Ci życie?

📍Masz prawo wybrać lekarza, szpital, to czy chcesz się przeszczepiać w Polsce czy daleko poza nią. Nie musisz nikomu tego tłumaczyć,  swoich wyborów.

Każdy z nas żyje w otoczeniu osób o różnych poglądach. Każdy. Niekiedy tylko brak tej świadomości,  różnorodności.

Piszę to bo każdego dnia widzę gdzieś dyskryminację, za którą stoją ludzkie uczucia. Bo jesteś za gruby. Za stara. Bo jesteś chory. Za biedny. Za ładna. Za bardzo pomarszczona. Siwy. Bez dobrego wykształcenia. Bo jesteś ateistą. Bo nie chodzisz z żoną na afisz. Bo nie lubisz pomidorowej. Bo nie masz dzieci. Bo masz ich o jedno za dużo. Bo masz z in-vitro. Z adopcji. Bo nie urodziłaś naturalnie. Bo nie pokazujesz na fejsie z kim spacerujesz i z kim pijesz rano kawę. Bo nie budujesz życia zawodowego kosztem bliskich. Chronisz ich  i nie pokazujesz, nie obnażasz Waszej bliskości. Bo tak potrzebujesz. Chcesz. Możesz. Tych „bo” można wymieniać bez końca.

Każdy ma prawo do prywatności ❤️

Jeśli nie znasz jej smaku to spróbuj i zobacz jaki ma niepowtarzalny smak. Ma smak luksusu. 💎O który, trzeba każdego dnia walczyć, upominać się i jej bronić.

Żyj i daj żyć innym, tak jak mają siłę i odwagę.

Po swojemu🙏

Żyj dla siebie, nie dla systemu. Nie dla oczekiwań innych. Nic nie wartych narzucanych kanonów. Dla siebie, dla swoich wartości.

Z myślą o tych, którym nie zawsze mam okazję powiedzieć, że są ważni. Jeśli nawet nieobecni. Zostawiam Ci tu dobre myśli. Są dla Ciebie. 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: