Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Wiesz jak śledzić zgodnie z prawem? Zobacz: Monitoring zgodny z RODO

Aneta Sieradzka28 lipca 2020Komentarze (0)

Sumer vibes w pełni. Obecne wakacje nie są najlepszym czasem na dalekie podróże z uwagi na pandemię i liczne restrykcje,  ale rowerowe wycieczki po Podlasiu czy koncert świerszczy nad mazurskimi jeziorami potrafią dostarczać równie wiele zachwytów i  radosnych chwil jak widok chociażby z mostu Sydney Harbour Bridge. 

Pomiędzy łapaniem tych  ulotnych letnich chwil, spieszę zawiadomić Czytelników mojego bloga ( a jest już Was ponad ćwierć miliona) – cieszę się, że lubicie tu przychodzić w gości! Spieszę zawiadomić, że z mojej pisarskiej twórczości powstała kolejna książka, którą tym razem popełniłam wespół z mec. Moniką Wieczorek ( znacie ją z procesów i tych niewygodnych pytań, które zadaje na salach sądowych po których świadkowie mają wypieki na twarzach 🙂

Po co nam wiedza o prawnych aspektach monitoringu? Owszem, nie mieszkamy w Szwajcarii, która ma jedne z lepszych rozwiązań prawnych w obszarze ochrony anonimowości, ale piszemy o tym co gwarantują nam unijne i nasze rodzime przepisy? Kiedy, jak, kogo możemy monitorować zgodnie z prawem? O bezprawiu też piszemy.

Monitoring niesie ze sobą wiele wyzwań, zarówno na gruncie prawnym, technicznym, technologicznym, jak i organizacyjnym. Obecność kamer rejestrujących obraz jest już stałym elementem nadzoru miejsc publicznych. Powszechnie monitoring wizyjny stosują również pracodawcy, którzy coraz częściej sięgają także po inne formy monitorowania aktywności pracowników, z wykorzystaniem nowych technologii.

Wyjaśniamy krok po kroku, przedsiębiorcom oraz instytucjom publicznym jak zgodnie z prawem można monitorować tych, których możemy.

Na koniec dodam, że książka nasz została opatrzona nie w święte sakramenty, ale w bardzo dobrą recenzję, znakomitego Pana Profesora z UJ, Bogdana Fischera.

Link do książki TUTAJ  

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: