Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Koronawirus a profilaktyka czyli korona z głowy! Pobierz aplikację

Aneta Sieradzka27 marca 2020Komentarze (0)

Każdy z nas odczuwa niepokój związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, ale nie można pozostać biernym bo bezsilność i bezradność to najgorsi doradcy. Dlatego też, grono blisko 30 ekspertów (lekarzy, informatyków, prawników) z różnych dziedzin wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło DZIAŁAĆ-  stworzono pierwszą w Polsce aplikację SafeSafe, która pozwala ocenić grupę ryzyka zgodnie z metodologią  WHO, tworzyć historię choroby, a docelowo także lokalizować ogniska infekcji wirusa.

Aplikacja SafeSafe Korona z głowy jest DARMOWA i dla KAŻDEGO. Oznacza to, że każdy może ją sobie sam zainstalować i w domu kontrolować zmiany w swoim zdrowiu w oparciu o wybrane parametry.

Z mojej strony mogę dodać, że aplikacja jest bezpieczna. Zamieszczane tam informacje są bardzo dobrze chronione i zgodne z RODO– miałam przyjemność mieć wkład w tę  aplikację w obszarze bezpieczeństwa danych osobowych, a szerzej możecie o tym poczytać w polityce prywatności i regulaminie które są dostępna w aplikacji.

Instalujcie, korzystajcie i czujcie się bezpieczni. Ja już na sobie apkę przetestowałam i zalecenia są takie abym przestrzegała profilaktyki o której też poczytacie w aplikacji. Jest prosta, praktyczna i przydatna.

Jeżeli wszyscy się zaangażujemy to ograniczymy pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników oraz pozostałego personelu, który dzielnie walczy każdego dnia, w trudnych warunkach. Zahamujmy pandemię i szybciej wróćmy do normalności! Do spacerów, spotkań i wolności, za którą wszyscy teraz tęsknimy.

O apce napisała dzisiaj Polityka, a także Polska Agencja Prasowa oraz inne ogólnopolskie media.

Zostań w domu jeśli możesz i zainstaluj apkę! Bądź bezpieczny.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: