Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Tydzień Konstytucyjny

Aneta Sieradzka18 października 2016Komentarze (0)

W całej Polsce w dniach 17-23 października 2016 r. odbywa się Tydzień Konstytucyjny z inicjatywy Stowarzyszenia im. Profesora Zbigniewa Hołdy.

W ramach projektu prawnicy przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

To już druga edycja bo w pierwszej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która odbyła się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 r., wzięło udział 215 szkół i 270 prawników. Jak podaje Stowarzyszenie w lekcjach w ramach Tygodnia Konstytucyjnego uczestniczyło 12 800 uczniów.

Tydzień Konstytucyjny to bardzo cenna inicjatywa, kształtująca świadomość prawną wśród młodych ludzi, szkół gimnazjalnych i liceów. Warto mieć świadomość, że Konstytucja towarzyszy każdemu z nas w codziennym życiu, pomimo, że zupełnie się nad tym nie zastanawiamy, kiedy tak jest i dlaczego.

Z przyjemnością wzięłam udział również w drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, przeprowadzając tym razem lekcję dla ponad 80-ciu gimnazjalistów z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie.

O tym jak ważne są zasady konstytucyjne np. prawo do życia, prawo do ochrony zdrowia, czy godność, z pewnością będę jeszcze tutaj pisać. O znaczeniu Konstytucji,  w procesie przeszczepiania tkanek, komórek i narządów.

img_1904-2

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: