Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

IOD w sektorze zdrowia

Aneta Sieradzka24 stycznia 2021Komentarze (0)

Chciałoby się powiedzieć… nowy rok, stara ja:) tymczasem, z radością spieszę poinformować Czytelników bloga, że stworzyliśmy pierwszą w Polsce ofertę kształcenia Inspektor Ochrony Danych w sektorze zdrowia w ramach Studiów Podyplomowych. Spotkał mnie ten zaszczyt oraz przyjemność pełnić rolę kierownika studiów. Zajęcia prowadzone przez znakomite grono prawników praktyków i przedstawicieli nauki prawa dla naszych słuchaczy będą odbywać się w jednostce naukowej, której nie trzeba przedstawiać za bardzo bo jest to Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. 

Z uwagi na sytuację z wciąż trwającą pandemią, semestr letni zaczynamy w formule online, niemniej chyba wszyscy wyczekujemy, że zajęcia przeniosą sią jak najszybciej w mury Instytutu. Będzie okazja nie tylko do spotkań, ale też niejednej wspólnej kawy.

Ze szczegółowym programem, wykładowcami oraz ideą naszego kierunku można zapoznać się na stronie internetowej za pośrednictwem której prowadzona jest rekrutacja – obowiązuje limit miejsc.

O tym jak cenne są dane medyczne, wielokrotnie pisałam już na blogu, warto wrócić do wcześniejszych wpisów, mogę tylko zapewnić, że jeszcze nieraz tutaj będę pisać o danych medycznych, które są cenniejsze niż niejedna sztabka złota:) Bo za danymi medycznymi stoi konkretny człowiek, jego stan zdrowia, jego status, pozycja i ogrom innych informacji, których źródłem są dane medyczne, stąd unijny, ale i polski ustawodawca kładzie nacisk na szczególną ochronę danych medycznych. Bo nie są to tylko tabelki, zbiory…stoi za nimi człowiek, zawsze.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: