Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Lekarze redagują czasopismo dla pacjentów: Czasopismo Dialtransplant

Aneta Sieradzka31 sierpnia 2017Komentarze (0)

Spieszę poinformować Czytelników bloga, o ciekawej i potrzebnej inicjatywie, którą współtworzę.

Początkiem października do rąk pacjentów trafi nowe czasopismo Dialtransplant, które będzie można nabyć nieodpłatnie w każdym ośrodku transplantacyjnym czy też stacji dializ.

Znani lekarze, ale też pielęgniarki i koordynatorzy przybliżą pacjentom praktyczne porady, o których zwykle nie mają czasu powiedzieć podczas wizyty, a są to sprawy ważne dla pacjenta. Wart podkreślenia jest fakt, że lekarze ochotnicy zaangażowali się w współtworzenie czasopisma pro bono! Poświęcając swój czas aby być bliżej pacjentów.

Wśród autorów m.in. Prof. Leszek Pączek (nefrolog), dr hab. Maciej Kosieradzki (chirurg-transplantolog), dr n.m. Katarzyna Skórzewska (ginekolog-endokrynolog), dr n.med. Tomasz Urbanowicz (kardiochirurg), dr n.med. Monika Bieniasz (chirurg-transplantolog-onkolog), mgr Klaudia Rutka (koordynator transplantacyjny), Prof. Magdalena Durlik (nefrolog), mgr Aleksandra Kozłowska (koordynator i pielęgniarka), dr hab. Artur Kamiński (dyrektor Poltransplantu), mgr Marta Kotomska, lek. Rober Kucharski , lek. Kalina Jędrzejko i wielu innych lekarzy.

W czasopiśmie nie zabraknie stałej rubryki prawnej, którą mam przyjemność redagować, poruszając istotne problemy.

Mogę uchylić rąbek tajemnicy, bo w pierwszym numerze przeczytacie m.in. o antykoncepcji i płodności po przeszczepieniu narządu czy na czym polega rozmowa z rodziną dawcy, albo dlaczego aktywność fizyczna ma tak bardzo ważny wpływ na nasze serce i wiele innych ciekawych tematów! Będą też historie pacjentów.

Wydawcą czasopisma jest Polska Federacja Dialtransplant.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do naszego redakcyjnego zespołu, który ciągle się rozbudowuje to zapraszam do współpracy!

Pierwszy tydzień października zapowiada się wspaniale: do przedsprzedaży trafi moja książka Tajemnice transplantacji oraz ukaże się pierwszy numer Czasopisma Dialtransplant. Ale to nie koniec projektów, które tej jesieni ujrzą światło dzienne.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: