Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Prawo dla Medycyny – wydanie specjalne.

Aneta Sieradzka02 kwietnia 20154 komentarze

Właśnie otrzymałam z Wydawnictwa, pachnący jeszcze farbą drukarską autorski egzemplarz Prawo dla Medycyny, który zawiera aż 196 stron interesującej lektury.

Medical Maestro Magazine Wydanie Specjalne PRAWO DLA MEDYCYNY jest bardzo bogatą publikacją dla lekarzy, dentystów i kadry zarządzającej w medycynie, poruszającą najgorętsze tematy prawne. Autorami tekstów są prawnicy ze znanych i profesjonalnych kancelarii z całej Polski. Wydanie Specjalne PRAWO DLA MEDYCYNY jest przedłużeniem prestiżowego dwumiesięcznika Medical Maestro Magazine, który omawia zagadnienia m.in. związane z ekonomią, zarządzaniem, marketingiem i wizerunkiem, psychologią, relacjami z pacjentami oraz prawem i medycyną ogólną/interdyscyplinarną.

Wśród wielu interesujących prawniczych opracowań są również artykuły mojego autorstwa.

Jeden z nich pt.”Odpowiedzialność cywilna pielęgniarki i położnej za szkodę wyrządzoną pacjentowi” (s.156), w którym szczegółowo omawiam sytuacje w których  możliwe jest zadośćuczynienie za szkodę wyrządzoną pacjentowi przez pielęgniarkę lub położną. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko lekarze, ale także pielęgniarka i położna. Kiedy można wystąpić z pozwem cywilnym za szkodę wyrządzoną pacjentowi przez pielęgniarkę i położną, można przeczytać w najnowszej publikacji Prawo dla Medycyny.

Drugie opracowanie poświęcone jest ogólnym zagadnieniom prawa transplantacyjnego na świecie, ze wskazaniem również na regulacje prawne obecne w Polsce. Artykuł o identycznym tytule jak prowadzony przeze mnie blog „Prawo w transplantacji, czyli o prawnych aspektach w transplantologii w Polsce i na świecie”(s.185) ma na celu nie tylko pogłębienie wiedzy z zakresu prawa w transplantologii, ale przede wszystkim wskazanie na bezpieczeństwo prawne dokonywanych przeszczepów, zarówno z perspektywy lekarzy, ale także biorcy, dawcy i każdej osoby uczestniczącej w skomplikowanym transplantacyjnym procesie.

Publikacja dostępna jest we wszystkich salonach Empik oraz w sklepie internetowym magazynu Medical Maestro Magazine. Serdecznie polecam Państwu tą lekturę.

Aneta Sieradzka
 

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki - blog o spółce cywilnej 3 kwietnia, 2015 o 01:04

Gratuluję publikacji. Bardzo fajny projekt graficzny okładki. Doczekamy się skanu na blogu?

Odpowiedz

Aneta Sieradzka 3 kwietnia, 2015 o 09:57

Panie Wojciechu, dziękuję! Publikację warto mieć na swojej półeczce w kancelarii/gabinecie lekarskim! 🙂
Co do grafiki, wydawnictwo ma dobrych grafików, mi też się podoba nie tylko okładka, a przede wszystkim zawartość merytoryczna.
Pozostawiam link ( z dostępem do pełnego spisu treści). Z uwagi na unikatowość wydania, ale też obszerność publikacji nie jest dostępna on-line.
http://e-szumska.pl/pl/p/Prawo-dla-Medycyny-wydanie-specjalne/398
lub w każdym salonie Empik też już jest.

Odpowiedz

ANDROID 4 kwietnia, 2015 o 23:24

I know this website presents quality depending articles and additional information, is there any other web site which presents these stuff in quality?

Odpowiedz

Aneta Sieradzka 18 kwietnia, 2015 o 21:01

All the information that I put on the subjects right in transplantation are only available on my author page. Please contact me, shall give you any information.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: