Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Premiera książki Tajemnice transplantacji w Zabrzu- stolicy polskiej transplantologii.

Aneta Sieradzka01 lipca 2017Komentarze (0)

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że premiera książki Tajemnice transplantacji odbędzie się 26 października w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Datę 26 października wybraliśmy nie przez przypadek, to ważny dzień dla środowiska transplantologów i pacjentów bo tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.

Mamy wiele powodów do radości. Polska transplantologia to ponad 50-letnia historia zapisanych kart, wielkich postaci, spektakularnych sukcesów, rozwoju, ale też chwil trudnych i niekiedy smutnych. Przede wszystkim to czas ponad 50 lat ciężkiej, tytanicznej pracy transplantologów i ich zespołów, a co najważniejsze tysiące uratowanych ludzkich żyć.

Ostanie pół wieku to także ewolucja regulacji prawnych w zakresie donacji i przeszczepiania tkanek, komórek i narządów. Związki prawa i medycyny potrafią być burzliwe, ale w końcowym efekcie przynoszą piękne owoce.
Tajemnice transplantacji, odkrywa trzydziestu transplantologów, pielęgniarki i koordynatorzy transplantacyjni oraz psycholog- z pomocą prawnika. W świecie zdominowanym przez mężczyzn (co się zmienia) co widać w naszej książce, są cztery niebanalne kobiety medycyny- Prof. Alicja Chybicka, Prof. Magdalena Durlik, Marta Kotomska, Dr Aleksandra Woderska.

Tajemnice transplantacji, to ponad rok niełatwej pracy, dziesiątki długich i inspirujących rozmów, wielu emocji i niezliczonej ilości wypitych latte czy espresso…W takich okolicznościach powstawały treści dotąd nieznane opinii publicznej bo w książce dowiecie się kto był agentem wywiadu, kto siedział w więzieniu, dlaczego Polacy przeszczepiali narządy u płk. Kadaffiego w Libii, kto tęsknił za kiszonymi ogórkami albo jak narodziny dziecka wzruszyły do łez „twardego” chirurga, o rozwodach też jest, kto lubi szybkie motory albo remontuje stare meble, o profesjonalizmie, ciężkiej pracy, prawie, medycynie i próżności, czyli transplantolodzy o sobie samych w Tajemnicach transplantacji- 15 rozdziałów. Wydawcą książki jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Tajemnice transplantacji, to był mój pierwszy pomysł na tytuł, a wiadomo, że pierwszy pomysł, jak pierwsze wrażenie jest najlepsze i zwykle decydujące. Książka, dzięki której pokazałam, że wśród lekarzy nie ma bogów, są ludzie, którzy jak każdy z nas miewają swoje smutki i radości, które skrywają za kurtyną profesjonalizmu. I to jest piękne. Bo takim ludziom warto i trzeba ufać.

Książkę dedykuję pamięci Profesora Wojciecha Rowińskiego, Wielkiej Postaci Medycyny, który nie tylko uczestniczył w pierwszym przeszczepieniu nerki ponad półwieku temu, był budowniczym polskiej transplantologii, ale ukształtował niejedną postać, które kontynuują i mają wpływ na dalszy rozwój polskiej transplantologii. Ta moc, którą po sobie pozostawił nadal procentuje. Konsultację naukową nad książką sprawuje Prof. Roman Danielewicz.

W życiu nieustannie potrzebujmy wokół dobrych Aniołów, bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Tajemnic transplantacji. To nasz wspólny sukces. Jestem zaszczycona i wzruszona, że w miejscu, gdzie Pan Prof. Zbigniew Religa, który skutecznie przeszczepił pierwsze serce, będziemy mogli wspólnie celebrować radości jakie niesie ze sobą donacja i transplantacja.
Wkrótce zamieścimy szczegółowy program premiery z udziałem transplantologów, mediów i zaproszonych gości.

W imieniu Pana Profesora Mariana Zembali oraz swoim, serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu.

Aneta Sieradzka

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: