Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Święto transplantacji. „Nie ukrywamy…”

Aneta Sieradzka26 stycznia 2020Komentarze (0)

Zaraz biegnę na jogę, a chwilę temu, przy śniadaniu zastanawiałam się co napisać z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji i pomyślałam, że zamieszczę tu ostatnią wypowiedź Pani Profesor Alicji Dębskiej-Ślizień, która powiedziała tak:

Każdy wie co ma robić. Mamy do siebie zaufanie. Cięgle ze sobą rozmawiamy. Ważne jest wyciąganie wniosków z porażek. Nie ukrywamy, ile nerek straciliśmy. Nie wmawiamy też nikomu, że ma gwarancję przeżycia operacji i wyjścia ze szpitala z funkcjonująca nerką, bo takich gwarancji nikt nie ma. Cieszymy się razem z naszymi chorymi z ich szczęścia. Cieszymy się, że przeszczepów jest dużo i są one dobrej jakości”

Właśnie tego transplantologia potrzebuje, autentyczności. Takich lekarzy, odpowiedzialnych i zaangażowanych. Gdańsk jest liderem w przeszczepianiu nerek. To tu działa też prężnie program tzw. przeszczepów wyprzedzających, będący szansą dla pacjentów na lepsze życie i uniknięciem uciążliwych i niekomfortowych dializ.

Można się od nich uczyć organizacji bo tam gdzie narzekają na system, to w Gdańsku pokazują, że w tym samym systemie można być prężnie działającym ośrodkiem.

Warto też wspomnieć o Zabrzu, przeszczepiają najwięcej serc, czy Warszawa- wątrób.

Jeśli chcecie zagłębić się w historię medycyny transplantacyjnej to odsyłam do lektury książki Tajemnice transplantacji. 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: