Dziś na blogu zabieram Czytelników do szpitala przyszłości, czyli najnowocześniejszego szpitala w Polsce, w którym zgodnie z założeniami w 2026 roku zostanie przeszczepiona bioniczna trzustka, po raz pierwszy na świecie!
Prof. Michał Wszoła zmienia bieg historii światowej transplantologii
MediSpace to znakomity przykład jak nowoczesna i innowacyjna medycna może rozwijać się poza murami skostniałych akademickich struktur, oferując światowy standard. Gdzie? W Warszawie, w Al. Jerozolimskich 92.
Poza nowoczesnym sprzętem medycznym estetyka i wystrój sprawiają, że momentami można zapomnieć, że jest się w szpitalu.
Szpital zacznie przyjmować pierwszych pacjentów już w pierwszym kwartale 2026 r. MediSpace stawia na medycynę przyszłości, inwestując w najnowsze technologie tj. AI czy AR, personalizację terapii oraz współpracę z sektorem MedTech.
W nowoczesnym szpitalu MediSpace zostanie przeprowadzona pierwsza na świecie transplantacja bionicznej trzustki, opracowanej przez zespół badawczy Polbionica pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Michała Wszoły.
Transplantacja bionicznej trzustki, planowana na 2026 rok, będzie kluczowym testem skuteczności tej innowacyjnej technologii.
To przełomowe wydarzenie otworzy nowy rozdział w leczeniu cukrzycy typu 1 oraz pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki dając nadzieję milionom pacjentów na skuteczną terapię bez konieczności długotrwałej immunosupresji.
Bioniczna trzustka, drukowana w technologii 3D z wykorzystaniem komórek pacjenta, stanowi przełomową alternatywę dla klasycznych przeszczepów, eliminując problem braku dostępności narządów do przeszczepu i konieczność testowania nowych terapii na zwierzętach.
Inteligentny szpital
Ten nowoczesny szpital jest oparty na danych!
Zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości oraz systemów sztucznej inteligencji, które będą przydatne w rejestracji pacjentów, hospitalizacji, planach operacyjnych, diagnostyce obrazowej.
Sztuczna inteligencja będzie informować personel o ryzyku zakażeń szpitalnych, inteligentne systemy predykcyjne, które posłużą przewidywaniu stanu obłożenia szpitalnych łóżek czy zarządzaniu personelem w czasie rzeczywistym.
Sztuczna inteligencja będzie miała w tym szpitalu zastosowanie w zarządzaniu energią czy pomoże ograniczyć ilość odpadów medycznych.
To jest wspaniała wiadomość, że rzecz dzieje się w Polsce, tu i teraz!
Prof. Michał Wszoła wyznacza najwyższe standardy, oferując medycynę innowacyjną, robotyczną, koordynowaną i przyjazną, pacjentom oraz personelowi.
Wysoko postawił poprzeczkę innym lecznicom, nie tylko na mapie Warszawy, ale i całego kraju.
O zdigitalizowanym szpitalu marzy dziś każdy lekarz młodego pokolenia, a pacjenci oczekują faktycznej jakości, nie tej pozorowanej, zamkniętej w opasłych procedurach.
1,5 % dla Fundacji Badań i Rozwoju Nauki
Zachęcam do wsparcia Fundacji Badań i Rozwoju Nauki w ramach której prowadzone są badania, które mają doprowadzić do pierwszego przeczepienia bionicznej trzustki. KRS 0000323199.
Patrząc jak 26 marca 2025 r. Prof. Michał Wszoła przecina wstęgę otwierając inteligentny szpital, miałam przed oczami ogrom trudu i zmagań, z jakimi przyszło mu się mierzyć przez ostatnią dekadę.
Dla mnie osobiście to była ważna chwila, być świadkiem historycznego wydarzenia – wybitny transplantolog Prof. Michał Wszoła jest pierwszym Klientem Sieradzka&Partners. który daje wiatr w skrzydła wielu. Człowiek wybitny, niezłomny. Inspirujący! Jeśli macie deficyt autorytetów wokół, to zerknijcie na zawodową drogę Prof. Michała Wszoły.
Dzięki wspaniałym ludziom, robię to co lubię poza schematami, nieprzeciętne wyzwania, które rozwiązuję dla nietuzinkowych ludzi sektora zdrowia (innych branż też), z którymi mam przyjemność działać na wielu polach, także w ramach AI One Health Foundation
————————
♦️Sieradzka&Partners
***
Kobieta Rynku Zdrowia 2025
Silne, zdeterminowane, skuteczne – takie są liderki nagrodzone w plebiscycie „Kobieta Rynku Zdrowia 2025”.
Katowice, 13 marca 2025 r. – Podczas wieczornej gali X Kongresu Wyzwań Zdrowotnych po raz trzeci przyznano nagrody Kobieta Rynku Zdrowia. Tytuły trafiły do menedżerek, lekarek, naukowczyń, badaczek, polityczek, urzędniczek i działaczek społecznych, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do postępu medycyny oraz usprawnienia mechanizmów ochrony zdrowia w Polsce [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }