Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

„Tajemnice transplantacji” na XIII Kongresie Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

Aneta Sieradzka15 września 2017Komentarze (0)

Wielkimi krokami zbliża się XIII Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, który odbędzie się w dniach 12-14 października br., w Warszawie w gościnnych podwojach Hotelu Double Tree by Hilton.

Jak napisał w zaproszeniu Pan Profesor Krzysztof Zieniewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, zgodnie z wieloletnią tradycją, program Kongresu PTT obejmie wszystkie zagadnienia pozostające w sferze naukowych zainteresowań transplantologów, zarówno tych zajmujących się przeszczepianiem narządów unaczynionych, szpiku i komórek krwiotwórczych, jak i przeszczepów tkanek i komórek.

Z radością wspomnę w tym miejscu, że Pan Profesor Krzysztof Zieniewicz jest jednym z bohaterów mojej książki, w której głos zabrało ponad 30 wybitnych lekarzy, ale też pielęgniarki- koordynatorzy transplantacyjni.

Dla uczestników Kongresu, przygotowaliśmy niespodziankę, miejsce dedykowane książce. Na miejscu będzie można zakupić książkę, jak również usiąść na chwilę, zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszymi bohaterami czy podzielić się emocjami bo książka od razu trafi na tak duże wydarzenie, jakim jest kongres, który zgromadzi kilkuset uczestników ze świata medycyny transplantacyjnej. Za wsparcie dziękuję firmom: Via Medica oraz Chiesi Farmaceutici.

Wielu Czytelników bloga już teraz zastanawia się jak to się stało, że wybrałam właśnie tych lekarzy a nie innych, te pielęgniarki, a nie inne, przecież każdego dnia tak wielu z Was, od lat podejmuje wysiłki będąc uczestnikami procesów przeszczepiania.

Zapewniam, że na wszystkie nurtujące pytania, znajdziecie odpowiedź w naszej książce Tajemnice transplantacji, naszej bo bez tego nieocenionego wsparcia transplantologów ta książka by nie powstała. Waszych szefów, kolegów czy ulubionych lekarzy.

W książce poświęciłam stronę – tylko i aż, w której skierowałam szczególne podziękowania do tych, którzy inspirowali, podpowiadali i pomagali. Podziękowałam  tym, którym szczególnie jestem wdzięczna i między wierszami innym  aby zostawić fragment tajemnicy do drugiej części…transplantacyjnej przygody.

Przedmowę napisał Pan Profesor Roman Danielewicz. Ja napisałam wstęp, w którym piszę m.in. o tym jak ważne miejsce w systemie ochrony zdrowia zajmuje medycyna transplantacyjna. Jak ważne są ramy prawne, procedury i zasada transparentności na każdym etapie transplantacji.

Jestem przekonana, że książka wzbudzi w Was emocje. Jakie? Pewnie wszystkie:) Ale najważniejszy cel został osiągnięty – dołożyliśmy cegiełkę, która przyczynia się do budowania świadomości w zakresie donacji i transplantacji w Polsce.

A mi na długo zapadnie w pamięci zdanie, kiedy oddałam tekst do wydawnictwa… „jak to zrobiłaś, ze oni opowiedzieli ci aż tyle!” Tylko się uśmiechnęłam, jak zawsze.

………………………………………………………………

www.beztajemnic.pwn.pl już za niespełna 2 tygodnie, ruszy przedsprzedaż na stronie wydawnictwa PWN, a następnie książka trafi do księgarni w całej Polsce.

24 października, widzimy się w Zabrzu, wespół z Panem Profesorem Marianem Zembalą i Profesorem Piotrem Przybyłowskim serdecznie zapraszamy. To będzie śląski dzień z Tajemnicami Transplantacji.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: