Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Pomoc dla Ukrainy

Zdrowie cyfrowe by EIT Digital Health Morning Talks

Aneta Sieradzka06 lipca 2022Komentarze (0)

Onlajny mają zarówno swoich namiętnych zwolenników, jak i niezbyt umiłowanych uczestników pracy w tejże formule. Nadal.

Zdecydowanie bliska jest mi formuła pracy online, która pozwala na znaczenie więcej zawodowych spotkań i efektywność. Spacerując we włoskim Bellagio można jednocześnie uczestniczyć aktywnie w zawodowych meetingach z partnerami z różnych miejsc na świecie.

Na blogu sporo treści już zamieściłam dotyczących ochrony danych osobowych medycznych i nowych technologii.Przy okazji chciałam wspomnieć, że w zeszłym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w Porannych Rozmowach EIT Health podczas których w gronie znakomitych prelegentów, przedstawicieli nauki i biznesu rozmawialiśmy o ochronie danych i przekazywaniu danych pacjentów w kontekście zdrowia cyfrowego i regulacji prawnych w ramach Europejskiej Przestrzeni Danych Zdrowotnych (European Health Data Space).

Ważna jest znajomość regulacji prawnych międzynarodowych w zakresie GDPR, wytycznych, rekomendacji i standardów jak również znajomość systemów zdrowotnych na świecie, co jest punktem wyjścia dla działalności globalnej star-upów zajmujących się cyfryzacją zdrowia.

Nie inaczej jest z dostępem do przeszczepów w poszczególnych krajach Europy. Zasady te, niekiedy znacząco się różnią od tych, obowiązujących w Polsce, zwłaszcza np. komercyjny dostęp do przeszczepów, który w wielu krajach jest legalny, w Polsce nieobecny.

Moje wystąpienie poświęcone było roli edukacji i praktycznemu podejściu do cyfryzacji zdrowia, o tym, że aspekty techniczne to tylko jeden z kilku elementów jakie muszą znać lekarze, do tego dochodzą aspekty prawne, etyczne, psychologiczne i szereg technologicznych.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: