Aneta Sieradzka

Sieradzka&Partners

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prawie medycznym.
[Więcej >>>]

Konkurs: #LUBIĘPrawowtransplantacji

Aneta Sieradzka27 stycznia 2016Komentarze (0)

Wczoraj, 26 stycznia obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Transplantacji.

To bardzo ważny dzień, dla środowiska transplantologów, lekarzy, koordynatorów transplantacyjnych, pielęgniarek oraz tych wszystkich osób, które zaangażowane są w cały proces pobierania i przeszczepiania narządów. Zarówno od strony medycznej, jak i od strony organizacyjno-formalnej.

To przede wszystkim wyjątkowy dzień dla wszystkich pacjentów po przeszczepach, ale też tych, którzy czekają na przeszczepienie narządu czy komórek macierzystych.

A wszystko zaczęło się pół wieku temu, kiedy 26 stycznia 1966 roku, Profesor Jan Nielubowicz z Profesorem Tadeuszem Orłowskim dokonali z sukcesem pierwszego przeszczepienia nerki u uczennicy pielęgniarstwa Danuty Milewskiej. Ten sukces, nie miałby miejsca gdyby nieoceniona pomoc pielęgniarki Marty Płaskiej, ale też wsparcie doktora Wojciecha Rowińskiego, później Profesora medycyny, który również uczestniczył w pierwszym przeszczepieniu nerki.

W związku z tym wydarzeniem pojawia się szereg ciekawych pytań, np. o legalność przeprowadzonego 50 lat temu przeszczepu bo przecież wówczas nie obowiązywała ustawa transplantacyjna. O tym, i wielu innych interesujących tematach w najbliższym czasie pojawi się sporo ciekawych wpisów na blogu.

Dla podkreślenia, tego wyjątkowego dnia , 26 stycznia był ogłoszony przeze mnie wczoraj na stronie Facebook/funpage konkurs w którym, należało dokończyć zdanie: #LubięPrawowTransplantacji ponieważ…

Wpłynęło bardzo wiele pięknych wiadomości, za każdą z nich serdecznie dziękuję!

Zadanie nie było łatwe, dlatego też nie 3 osoby, a 6 wybranych przeze mnie otrzyma egzemplarz książki autorstwa Adriany Szklarz „Kobieta z męskim sercem”, z dedykacją oraz autografami współautorów 🙂

Kochani serdecznie dziękuję i gratuluję! To pierwszy konkurs na  blogu, ale z pewnością nie ostatni.

#KobietazMęskimSercem wędruje do:

Państwo Karolina Rafał Kępas

Lubię #prawowtransplantacji ponieważ… człowiek nie czuje się pozostawiony samemu sobie w swojej chorobie.

Pan Paweł Kanicki

Lubię #prawowtransplantacji ponieważ… w fajny sposób scala środowisko pacjentów i lekarzy, przekazując zarazem mnóstwo bardzo ciekawych informacji i ciekawostek.

Pani Małgorzata Rosłon

Lubię #prawowtransplantacji ponieważ… jest stroną łatwo dostępną i zrozumiałą dla wszystkich czytelników i porusza jeden z ważniejszych aspektów medycyny:) Można też poznać wiele ciekawostek i informacji związanych z transplantacją oraz przeczytać wywiady ze związanymi z tematyką ludźmi. Skrótem – wszystko w jednym!

Pani Dominika Chrostowska

Lubię #PrawowTransplantacji ponieważ… jak się uczyć to od najlepszych! Dlatego, że mnie rozwija. Nieustannie. Sprawia, że jeszcze bardziej kocham prawo medyczne, mimo iż myślałam, że bardziej już nie można daje mi siłę, wiarę i energię do działania. Bo przecież my też możemy pomóc w ratowaniu ludzkiego życia ♥

Pani Dana Grochot

Lubię #prawowtransplantacji  ponieważ …:
– dostarcza pewnych i aktualnych informacji ,oraz wydarzenia dla nas przeszczepków
-udziela zwykłym ludziom porady i interesuje się dalszym wydarzeniem
-informacje ,aktualności ,pomoc na najwyższym poziomie.

Pani Sylwia Makowska

Lubię #prawowtransplantacji ponieważ… ten profil na dobro modę otwiera.
Dla prawnika – konkretnie i fachowo,
dla wszystkich – przekonująco i kolorowo.
To baza informacji, rady jak oswoić pomoc,

Wpisy pokazują, że blog jest nie tylko dla Was miejscem rzetelnych i aktualnych informacji, integracji środowiska lekarskiego z pacjentami, stanowi formę wsparci, ale też jest  źródłem wielu inspiracji. Dziękuję ♥

Wkrótce zamieszczę opinie znanych Wam transplantologów i zobaczymy, dlaczego oni też lubią prawo w transplantacji 🙂

Posyłam Wam słońce w ten ponury dzień i #KobietęzMeskimSercem

 

450386-352x500

Pani Adriana od siedmiu lat cieszy się nowym sercem, którego dawcą był mężczyzna, serce na które czekała aż 7 lat. Słowo wstępne do książki napisał ks. bp. Stefan Regmunt, przedmowę Profesor Marian Zembala, ponadto jeden z rozdziałów przygotował Profesor Roman Danielewicz. Miałam zaszczyt i przyjemność również przygotować jeden z rozdziałów do tej książki.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Anetę Sieradzką w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: